menu


rekrutacja


podręczniki


Samorząd Uczniowski


plan lekcji


zajęcia pozalekcyjneorganizacje i koła


kalendarz  roku szkolnego


filharmonia


biblioteka


uczniowie


osiągnięciaprojekty


linki


wydarzenia


archiwum


nauka i zabawa
licznik odwiedzin

Liczniki na bloga

stronę przeglądaużytkowników

Wydarzenia/Warsztaty rękodzieła z koralików

W niedzielę, 13 lutego 2011 roku, w Centrum Kultury i Rekreacji MOSiR przy ul. Portowej odbyły się warsztaty rękodzieła z koralików zorganizowane przez Sandomierski Hufiec ZHP.  Udział w warsztatach wzięło 7 harcerek wraz z  instruktorami z naszej drużyny.

Zajęcia poprowadzili Karolina Kopacz oraz jej nauczyciel - Dariusz Gołębiewski, niepełnosprawny artysta, który od ponad 30-stu lat zajmuje się koralikowym rękodziełem. Sam wymyśla wzory, z których kilka ma opatentowanych. Uczy także swego fachu w przedszkolach, szkołach i placówkach kulturalnych.

Na warsztatach każdy mógł spróbować swoich sił i stworzyć coś dla siebie. Pan Darek zaprezentował uczestniczkom prosty splot, dzięki któremu powstały pierwsze dzieła; wprowadził w techniki wyplatania i zaszczepił chęć do próbowania na własną rękę różnych sposobów  i technik.
Wszyscy byli żywo zainteresowani zorganizowanymi warsztatami. Pan Dariusz prezentował swoje wyroby - bransolety, naszyjniki, pierścionki i inne przepiękne ozdoby. 
Pan Darek sprzedaje swoje wyroby podczas największych jarmarków rękodzieła i festiwalów w kraju. Jego prace znajdują się m.in. w Galerii Niepełnosprawnych w Amsterdamie.


ważne


kontakt:

adres:

Zespół Placówek

Oświatowych

Chobrzany 110

27-650 Samborzec

 telefon:

15-8314318

fax:

15-8314320

email:

zpocho@wp.pl

zszpchobrzany@wp.plCopyright © 2009-2011 ZPO Chobrzany

szablony www